Základné zložky Pelinexu

Včelí peľ

"Včelí peľ uplatňujeme najmä v praktickom včelárstve na podnecovaciu znášku včelstva, ako výživový prostriedok, v apiterapii a na kozmetické účely."

"Liečebné využitie: Včelí peľ má presne stanovené dávkovanie. Využíva sa na zlepšenie chuti do jedla, zvýšenie imunity, rekonvalescenciu po diétach a pri rapídnom úbytku hmotnosti (poruchy príjmu potravy). Spomaľuje proces starnutia, používa sa na zvýšenie imunity, má antibiotické účinky, pomáha pri chorobách pečene, čriev, pri problémoch s prostatou, klimakterických ťažkostiach, chudokrvnosti či ochoreniach štítnej žľazyžľazy. Pozitívne taktiež vplýva na psychiku a duševnú kondíciu, podporuje pamäť a nervovú činnosť."


čítaj viac

Včelí med

"Liečivé účinky medu do veľkej miery vychádzajú z účinkov rastliny, z ktorej včela meduje."

"Prvé zmienky o mede sa nachádzajú už 2000 r. pred Kr. v egyptských rukopisoch vynikajúci prostriedok na hojenie rán a s jeho používaním sa stretávame vo všetkých kultúrach i civilizáciách. Med patrí medzi tzv. superpotraviny, keďže zo všetkých prírodných produktov má najvyšší vyvážený obsah základných cukrov a širokú škálu zložených cukrov, ktoré sú pre živý organizmus nevyhnutné. Zároveň obsahuje nespočetné množstvo vitamínov, minerálov, enzýmov a liečivých látok s antibakteriálnym, antioxidačným, imunostimulačným a revitalizujúcim účinkom. Med je sám osebe sterilnou látkou, pretože svojim zložením znemožňuje množenie mikroorganizmov, a preto je jednou z mála prirodzene trvanlivých potravín.""


čítaj viac

Čierna baza

"Bazová šťava a plody, ale aj čaj z kôry a kvetov sú osvedčené domáce lieky proti nachladnutiu."

"Faktory tohto účinku sú v plodoch obsiahnuté vitamínmi C a B, ovocnými kyselinami, éterickými olejmi (nachádzajúcich sa aj v kvetoch), flavonoidy, a predovšetkým farbivo atokyán, ktoré dodáva farbu kvetom a plodom. Pôsobí ako antioxidant, chráni bunkové membrány pred pôsobením voľných radikálov a spomaľuje proces starnutia buniek rastlín ako aj buniek človeka. Éterické oleje s ich aromakomplexom spôsobujú mierne potenie a uvoľňovanie hlienov. Bazový čaj sa v domácej medicíne úspešne používa aj pri ťažkostiach so žalúdkom."


čítaj viac